Moje osiągnięcia
Gdy myślałam o treści tej strony, myślałam też o definicji słowa „osiągnięcie”. Naturalnym wydaje się, że w takim miejscu powinny znaleźć się moje wszystkie konkretne i namacalne sukcesy zawodowe. I tak też będzie. Na końcu tego artykułu widnieje taka, całkiem spora lista :)
Ale zanim o tym, co jest według mnie nie samym osiągnięciem, a skutkiem skutkiem największych osiągnięć, to będzie o tym, co w moim odczuciu jest moim prawdziwym osiągnięciem :)
Bo dla mnie słowo „osiągnięcie” ma znacznie szersze znaczenie, a największy ciężar gatunkowy leży
w zupełnie innym miejscu, niż zwykło się go poszukiwać :)
Moim największym osiągnięciem jest miejsce, w którym jestem w życiu dziś.
Mam tu na myśli nie tylko moje relacje z najbliższymi i status, ale przede wszystkim to, jak blisko jestem samej siebie.
Mam wspaniałego syna, cudownego partnera. Własny dom na uboczu, dwa koty, ciszę, ogród. Niemal wszystko, czego pragnęła moja dusza. Pogodne spojrzenie na świat. Nadzieję. Miłość. Bliskość. Zrozumienie. Empatię. Wolność. Samostanowienie. Samodzielność. Odwagę. Autentyczność. Ekspresję. Ciekawość. Nieszablonowe spojrzenie na otaczającą mnie rzeczywistość fizyczną, psychologiczną i duchową. Szacunek dla samej siebie.
Mam tak wiele, że nie spośób tego wymienić! To jest właśnie moje największe osiągnięcie. To, że jestem tu, gdzie jestem. Osiągnięciem jest droga, którą przeszłam. Osiągnięciem jest mój sposób myślenia. Poziom świadomości. Radzenie sobie z emocjami. Ogrom zrozumienia dla innych. Potrzeba dawania z serca.
Osiągnięciem jest to, że pisze z lekkością o swoich osiągnięciach.
I jeśli masz coś ode mnie wziąć dla siebie – weź właśnie to. Spójrz na siebie z dumą. Doceń to, co wymagało trudu.
Zobacz tę drogę, którą masz za sobą. I świętuj :)
Studia i pierwsze prace
Ukończyłam studia z wyróżnieniem :) Moja praca magisterska miała potencjał na doktorat i pracę badawczą, ale „sprzeniewierzyłam” ;) to dobro nie decydując się na studia doktoranckie. W zamian wybrałam posadę w Polskiej Akademii Nauk. W czasie tej pracy miałam zaszczyt pracować przez 2 tygodnie w biliotece we Lwowie i przeglądać ponad 100-letnie czasopisma z zaboru galicyjskiego. W tym czasie łączyłam tę pracę jeszcze ze studiami podyplomowymi – Redakcją językową tekstu na Polonistyce UW.
Moja kolejna praca to było stanowisko w małej firmie, w IT. Największym osiągnięciem z tamtego czasu jest prawdziwy start w kierunku rozwoju mojej świadomości. To wtedy miały miejsce pierwsze kroki ku poziomowi, na którym jestem dziś. A tak naukowo/zawodowo – nauczyłam się MNÓSTWO rzeczy, które umieją „ci goście z IT” ;) To zaowocowało moją pierwszą stroną internetową – blogiem Naczynia Połączone, a później kolejnymi stronami :) Nauczyłam się też wtedy pisać o tym samym na trzy różne unikalne sposoby – taka to była robota copywrittera w IT ;)
Blog Naczynia Połączone
Blog Naczynia Połączone sam w sobie jest moim ogromnym osiągnięciem. To było wyjście z szafy. Mała zahukana dziewczynka odważyła się… wyjść. I się potoczyło :) Bardzo doceniona została moja wiedza na temat SIBO/IMO i IBS. Dzięki temu błyskawicznie pojawiła się opcja założenia własnej działalności – i tak też się stało :) Wspierałam wówczas wiele osób także bezpłatnie, na różnych grupach na FB, wkrótce również sama założyłam swoją grupę na Facebooku – SIBO – zespół przerostu bakteryjnego w jelicie cienkim. I to był mój kolejny sukces. Grupa liczyła prawie 10 000 osób!
Czas, kiedy prowadziłam bloga Naczynia Połączone w tamtej formie oraz grupę SIBO na Facebooku, obfitował w ogromne zmiany, gwałtowne zwroty, ból, hejt, łzy… ale też był pełen dumy i satysfakcji. Nie tylko z tego, czym dzieliłam się ludźmi, jak wyglądały moje współprace z klientami, ale też satysfakcji z mojego własnego samorozwoju.
Kiedyś, gdy przypominałam sobie siebie z tamtego okresu, robiłam taki… facepalm ;) Dziś nie. Dziś czuję ogromną dumę z siebie tamtej: mimo wielu lęków, blokad, depresji – parłam do przodu. Jest z czego być dumnym! Nie rozumiałam wówczas, czego nie rozumiem, ale z jakiegoś powodu byłam głęboko przekonana, że gdy do tego dotrę, nadejdzie ZMIANA. I nadeszła. Choć była baaaardzo rozłożona w czasie.
Love Your Guts
Kolejnym moim „dzieckiem” (po blogu Naczynia Połączone) był program dla osób z problemami trawiennymi Zdrowie Jelita, który przekształcił się w Indywidualny Proces Zdrowienia „Love Your Guts” oraz kurs „Love Your Guts – Pokochaj swoje wnętrze”, oba oparte o autorską metodę pracy z klientem.
Kurs „Love Your Guts” i sama idea Procesu Zdrowienia jest wynikiem bardzo pogłębionej pracy z moją mentorką biznesową. To ona pokazała mi, że można inaczej. Że JA mogę inaczej. Pokazała mi też bez ogródek mnóstwo słabych punktów nie tylko mojego pomysłu na biznes, ale też… moich osobistych. Zrozumiałam przede wszystkim, że ja też jestem ważna. Nie tylko klient. Że jeśli ja nie czuję się komfortowo w relacji, to mogę stawać na głowie i nic z tego nie będzie. Że najważniejsze jest to, co JA mam do dania drugiemu człowiekowi. Wcale nie to, co dać „powinnam”, bo się w biznesie przyjęło czy coś… I co to w ogóle znaczy „powinnam”?
To był moment zwrotny w moim rozwoju zawodowym i zdecydowanie także w rozwoju osobistym. Odkryłam nowe warstwy siebie, odkryłam też zupełnie nowe spojrzenie na miejsce nie tylko kobiety w biznesie, ale przede wszystkim MNIE w biznesie.
I to było moje największe osiągnięcie tamtego okresu.
I teraz jest dziś :)
Dziś tworzę dwa projekty: Naczynia Połączone – Akademia Love Your Guts oraz W drodze ku sobie.
Oba są oparte o moją wiedzę, doświadczenie, intuicję, ale też pasję i umiejętności oraz mocne strony.
Oba też są owocem mojego rozwoju, wzrostu mojej świadomości, ale także odważnych decyzji i determinacji w poszukiwaniu tego, w czym jestem naprawdę dobra i co mogę dać światu z siebie najpiękniejszego, jednocześnie czerpiąc z tego spełnienie i satysfakcję :)
No i mam to! :))
Naczynia Połączone – Akademia Love Your Guts
Pierwszy z nich (Naczynia Połączone – Akademia Love Your Guts) to zupełnie nowa, zgodna ze mną i moimi najwyższymi potencjałami wersja Naczyń Połączonych :) W tym projekcie wspieram osoby z zespołem jelita drażliwego oraz SIBO i IMO
w odkryciu i przepracowaniu przyczyn psychosomatycznych ich dolegliwości, co jest niezbędne, gdy mówimy o trwałym powrocie do zdrowia. Wykorzystuję tu swoje wieloletnie doświadczenie, które zgromadziłam w „czasach Naczyń Połączonych ” :),
a także umiejętność spojrzenia od szczegółu do ogółu, zauważania nietypowych połączeń i zależności… oraz pasję
i determinację do składania tego w całość, nomen omen strawną dla tego jedynego w swoim rodzaju człowieka,
z którym właśnie pracuję :)
Jest to projekt rozwojowy i już niebawem odsłonię kolejne kawałeczki :) Zapraszam Cię do śledzenia!
W drodze ku sobie – Agata Dąbrowska
Drugi mój projekt, W drodze ku sobie, to jest miejsce, które powstało z potrzeby serca i potrzeby zaglądania na co dzień w najgłębsze warstwy naszego jestestwa, włącznie z ciężarami i schematami, któe niesiemy z poprzednich wcieleń.
W tym projekcie pracuję z Kronikami Akaszy wspierając Kobiety, które budują siebie na nowo po wielkim życiowym przełomie, który wszystko zmienił (w szczególności po rozstaniu z wieloletnim partnerem) i czują, że źródło wielu ich doświadczeń, blokad czy schematów leży poza aktualnym wcieleniem.
Pomagam im zrzucić z siebie schematy z przeszłości, uwolnić bagaż emocjonalny, który mógł powstać (dosłownie) wieki temu, stanąć w prawdzie o sobie i w miłości własnej oraz aktywować ich najwyższe możliwe potencjały. A to w efekcie prowadzi do poczucia spełnienia, wolności oraz uruchamia niezwykłe pokłady kreatywności i radości życia :)
I wreszcie lista :)
– Warsztaty Weź życie w swoje ręce, czyli Zamówienia do Wszechświata
(autorka i prowadząca)
– Stanisław Herbst – Ostatni Polski Polihistor (1907-1973), „Rocznik Warszawski”, t. XXXV (2007),
(współautorka wraz z dr. hab. S. Ciarą)
– Karen Blixen wśród Kikujów, Magazyn Mówią Wieki nr 563 (listopad 2006)
(autorka)
– SIBO – tajemnicza choroba. Wywiad na żywo w programie śniadaniowym TVP (Pytanie na Śniadanie)
(gość programu – obejrzyj :))
– Szkolenie: SIBO – patofizjologia i postępowanie oczami lekarza i dietoterapeuty
(współautorka i współprelegentka)
– Warsztaty: Czym jest zespół jelita drażliwego? (Zakręcona Kawiarenka)
(współautorka i współprelegentka)
– Konferencja: Diagnostyka choroby Hashimoto. Co jeszcze warto wiedzieć?
Polskie Stowarzyszenie Chorych na Hashimoto
(prelegentka)
– Zespół przerostu bakteryjnego w jelicie cienkim. Drażliwy problem.
Czasopismo branżowe FOOD FORUM (3/2016) – artykuł
(współautorka)
– Postępowanie dietetyczne u pacjenta z zespołem przerostu bakteryjnego w jelicie cienkim
Czasopismo branżowe FOOD FORUM (4/2018) – artykuł
(autorka)
– Dietoterapia wątroby i dróg żółciowych. Teczka medycyny komplementarnej.
(autorka rozdziału)
– Metody diagnostyczne SIBO
Czasopismo branżowe NATUROTERAPIA W PRAKTYCE (8/2018) – artykuł
(autorka)
– Dieta bezglutenowa w praktyce
Czasopismo branżowe NATUROTERAPIA W PRAKTYCE (11/2019) – artykuł
(autorka)
– Próby wątrobowe jako metoda diagnostyczna chorób wątroby
Czasopismo branżowe NATUROTERAPIA W PRAKTYCE (14/2019) – artykuł
(autorka)
– Hepatoprotekcyjne działanie ostropestu plamistego
Czasopismo branżowe NATUROTERAPIA W PRAKTYCE (12/2019) – artykuł
(autorka)
– Dieta bezglutenowa w praktyce
Czasopismo branżowe NATUROTERAPIA W PRAKTYCE (11/2019) – artykuł
(autorka)
– SIBO. Jak z nim żyć, jak je leczyć? Kasia Dziurska
(Ekspert rozdziału: SIBO – leczenie naturalne)
– „Ból trawienia” Justyna Pardyka – Patronka książki.
Jestem z siebie dumna :) Ty też bądź z siebie :) Chcę być Twoją inspiracją!